28 Temmuz 2015 Salı

Şili: Polis Karakoluna Kundakçı Saldırıdan 5 Yoldaş TutuklandıŞili: 3 Temmuz'da 5 yoldaş tutuklandı ve polis karakoluna kundakçı saldırı ile suçlanıyor.

Kasım 2014 yılında kapşonlu bir grup, karakola molotof kokteyl savurmadan önce Cinayet Emniyet Müdürlüğü tesislerinin kapılarını zincirledi ve bir polis aracını yaktı. Kapşonlular polis müdahale edemeden çıkıp gitmeyi başardı. "Soruşturma" yedi ay sonra, polis 5 yoldaşın evlerine baskın düzenledi ve onları saldırıya katılmakla suçladı. Onlar (molotof kokteyl) silah bulundurmak suçundan Şili Santiago'da çeşitli evlerde 2 temmuz erken saatlerde gözaltına alındı ve yoldaşlardan biri de yangın çıkarıcı malzeme bulundurmakla suçlandı. 8. Mahkeme duruşma öncesi tutukluluğunu istedi ve yoldaşlar Empresa Santiago 1 hapishanesine ve San Miguel kadın hapishanesine götürüldü.

Dayanışmamızı ifade üzere mahkeme dışarıda toplanan arkadaşları ve ailelerine, polis ve gazeteciler saldırdı. Polis bir plastik torba üzerinde ayak izleri bulduğunu, sonra yoldaşları takibe başladığını belirtti ve ayrıca tulum bir eyleme yakın bir yerde bir üniversite binasında terk edilmiş, saldırıda kullanılmış. Polislerin telefonların dinlediğinin belirtmesinin ardından, gıda kapları ile tulum üzerinde bulunanlar karşılaştırılmış ve sigara izmaritlerinden DNA örnekleri alınmış ve 4 tutuklama daha sonra yapılmış.

Alıntı: Act for Freedom Now
Kaynak: Publicacion RefractarioHiç yorum yok:

Yorum Gönder