2 Eylül 2015 Çarşamba

Bristol’de emlak acentesine karşı doğrudan eylem (İngiltere)Toprak ağalarına ve onların haklarına hizmet adına onlara bir ödül verildi. 31 Ağustos gecesi Southville’de bulunan CJA emlak acentesinin camlarına gururla kaldırım taşı armağan edildi. Tüm camları indirildi ve duvarına uluslararası squatçı semboller çizildi. Çünkü ev işgalleri yasaklansa da herkesin bir eve ihtiyacı vardır.
CJA kiracıların içinde bulundukları zor koşullara rağmen maksimum kar elde etmek direnç gösteriyor. Mart ayında ev sahiplerine yazdıkları mektupta, ev sahiplerine mevcut kira krizini avantaja çevirmek için kiraları arttırmalarını öneriyordu. Evsizlikle ve ev boşaltmalarıyla bizi korkutmaya çalışsalarda, kampanyalarının asıl bedelinin ne olduğunu görmeliler.
Soylulaştırma ve sömürgeleştirme ev kiralarını daha da yükseğe çekiyor. Bu aynı zamanda toplumsal bir temizlik. Evsizlik had safhada ve ucuz hosteller tıka basa dolu. Bütün bunları sineye çekmeyelim, ev sahiplerinin olmadığı, evlerin zenginlerin kar aracı olmadığı bir dünya için savaşalım.

Alıntı: Sosyal Savaş 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder